شما اینجا هستید

برگزاری همایش ملی فقه حکومتی "نقش مردم در نظام اسلامی"؛

  همایش ملی فقه حکومتی "نقش مردم در نظام اسلامی"؛

  سومین همایش ملی از سلسله همایش‏ های فقه حکومتی با عنوان " نقش مردم در نظام اسلامی" به همت معاونت پژوهش مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و با همکاری جامعه المصطفی العالمیه، رادیو معارف، مجمع عالی حکمت اسلامی و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی از صبح روز پنج شنبه 14 بهمن در تالار مؤسسه امام خمینی(ره) برگزار‏ شد.

  به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، در این همایش مقاله های علمی با عنوان بررسی تعارض خواست اقلیت و اکثریت در نظام اسلامی، توسط  حجت الاسلام و المسلمین دکتر نصر الله سخاوتی؛ مشارکت سیاسی در نظام های سیاسی مردم سالار، توسط حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدسجاد ایزدهی؛ جایگاه مردم و نظام اسلامی در اندیشه علامه طباطبایی (ره،) توسط حجت الاسلام و المسلمین دکتر مهدی امیدی؛ امر به معروف فریضه ای فردی، یا اجتماعی و یا حکومتی، با حضور استاد محترم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد حسین زاده یزدی، ارائه شد.

  میزگرد علمی با عنوان «رابطه دموکراسی و مردم سالاری دینی» با حضور اساتید محترم حجت الاسلام و المسلمین دکترعلی عباسی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدجواد نوروزی و دکتر فیروز اصلانی برگزار شد و سخنرانی آیت الله اراکی پایان بخش برنامه های این همایش نیم روزه می باشد.

  موسسه امام خمینی

  «این مؤسسه‏ ی خوب، جامع و کامل می‏تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی‏ ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.» مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)   مؤسسه... ادامه

  سند چشم انداز

  چشم‌انداز مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) در افق 1397 با اميد به فضل الهي و عنايات ويژه حضرت ولي عصر(عج) و در پرتو کوشش عالمانه و تلاش متعهدانه همه ارکان و اعضا و پارسايي و پاکي مديران، استادان، محققان،... ادامه